ОБЩЕСТВО ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ ПЛОВДИВ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ОБЩЕСТВО ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ ПЛОВДИВ


 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Права за животните = права за хората.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
catwhisperer

catwhisperer


Брой мнения : 42
Registration date : 21.10.2006

Права за животните = права за хората. Empty
ПисанеЗаглавие: Права за животните = права за хората.   Права за животните = права за хората. Icon_minitimeСъб Дек 02, 2006 4:03 pm

От доста време обмислям възможността да заведем групово дело срещу общината за причиняване на неимуществени вреди, тоест ненужен стрес и страдание на хората при вида на нещастните и измъчени животни в изолатора 4ти километър и ставайки неволни свидетели на безнаказани мъчения и убийства на животни по улиците. След като показвнето на сцени на насилие по телевизиите без предупреждение е подсъдно, какво да кажем за варварските сцени на живо на които сме свидетели всекидневно и без наше съгласие? Ясно е, че в България няма и няма да има читави закони за защита на животните. Единствената ни възможност е да опитаме да докажем в съда, че когато страдат животните, страдат и хората, че нарушаването на животинските права нарушава и човешките такива. В Пловдив имаме един известен адвокат правозащитник - Михаил Eкимджиев. Ако някой може да спечели такова дело, то това е той. Дори и да загуби, това ще фокусира вниманието на обществеността върху проблема. Понякога и губейки печелим.

Подпишете петицията за затваряне нa общинския изолатор в Пловдив, този лагер на смъртта в сърцето на България.

www.ipetitions.com/petition/paws4justice/
_________________
Върнете се в началото Go down
http://www.freewebs.com/pawsbg/
kate




Брой мнения : 1
Registration date : 23.02.2007

Права за животните = права за хората. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Права за животните = права за хората.   Права за животните = права за хората. Icon_minitimeЧет Мар 15, 2007 2:11 pm

Чух,че днес бил минал на първо четене проектозаконът за защита на животните, чакаме и на второ cheers
Върнете се в началото Go down
PRINCESS

PRINCESS


Брой мнения : 20
Age : 51
Localisation : Sofia
Registration date : 23.01.2007

Права за животните = права за хората. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Права за животните = права за хората.   Права за животните = права за хората. Icon_minitimeПет Мар 16, 2007 8:07 am


Права за животните = права за хората. Liondoll

Да, на 15 март`07 г. -
и аз прочетох
ВеЛиКаТа НоВиНа !!!
Голяма радост !

ThAnK YoU, JeSuS !
Права за животните = права за хората. Prayinghandstransparent1
Дай, Боже, и на второ - да мине !!!
Амин !!!
Права за животните = права за хората. Godblessanimcatgoldtextsb3
Права за животните = права за хората. Judy-rose5


catwhisperer написа:
От доста време обмислям възможността да заведем групово дело срещу общината за причиняване на неимуществени вреди, тоест ненужен стрес и страдание на хората при вида на нещастните и измъчени животни в изолатора 4ти километър и ставайки неволни свидетели на безнаказани мъчения и убийства на животни по улиците. След като показвнето на сцени на насилие по телевизиите без предупреждение е подсъдно, какво да кажем за варварските сцени на живо на които сме свидетели всекидневно и без наше съгласие? Ясно е, че в България няма и няма да има читави закони за защита на животните. Единствената ни възможност е да опитаме да докажем в съда, че когато страдат животните, страдат и хората, че нарушаването на животинските права нарушава и човешките такива.

... позицията, относно нарушаването на човешките права е доста добра. Права за животните = права за хората. Cool Права за животните = права за хората. Thumbsupsmileyanim Права за животните = права за хората. Thumbs-up


Последната промяна е направена от на Пон Мар 19, 2007 4:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.freewebs.com/pawsbg/
rumeks




Брой мнения : 1
Registration date : 26.03.2007

Права за животните = права за хората. Empty
ПисанеЗаглавие: спрете тази гадост   Права за животните = права за хората. Icon_minitimeПон Мар 26, 2007 11:28 am

catwhisperer написа:
От доста време обмислям възможността да заведем групово дело срещу общината за причиняване на неимуществени вреди, тоест ненужен стрес и страдание на хората при вида на нещастните и измъчени животни в изолатора 4ти километър и ставайки неволни свидетели на безнаказани мъчения и убийства на животни по улиците. След като показвнето на сцени на насилие по телевизиите без предупреждение е подсъдно, какво да кажем за варварските сцени на живо на които сме свидетели всекидневно и без наше съгласие? Ясно е, че в България няма и няма да има читави закони за защита на животните. Единствената ни възможност е да опитаме да докажем в съда, че когато страдат животните, страдат и хората, че нарушаването на животинските права нарушава и човешките такива. В Пловдив имаме един известен адвокат правозащитник - Михаил Eкимджиев. Ако някой може да спечели такова дело, то това е той. Дори и да загуби, това ще фокусира вниманието на обществеността върху проблема. Понякога и губейки печелим.

Подпишете петицията за затваряне нa общинския изолатор в Пловдив, този лагер на смъртта в сърцето на България.

www.ipetitions.com/petition/paws4justice/
_________________

Не знам как да изразя възмущението си, непоносимостта към всичко което виждам да вършат по улиците, служителите на приюта в Пловдив.
Трябва ли да плача по цял ден след като ги виждам как прибират умъртвените на място от улицата кучета, трябва ли да се страхувам, че детето ми ще стане като мен неволен свидетел някой ден на тази жестокост, как да и обясня, защо кученцето плаче и умира пред учите и, след като нейният домашен любимец е толкова щастлив у дома. Трябва ли да се чуствам безсилна днес , когато видях как прибират в колата си поредното мъртво, вкочанено куче, което не можеха да прекарат през решетките на една ограда и все още се чудя как не извадиха нож за да го разчленят и по лесно да го хвърлят при останалите, също мъртви три кучета и още едно, почти безжизнено в скапаната им мръсна таратайка, с която се движат из града. Не ги познавам тези хора и не желая да им знам дори имената, защото за мен те са изверги, на които само вида на колата по улицата ми разваля настроението за целият ден. Докога ще си мислим, че сме сами на този свят, че той е саздаден само за нашето съществуване. Това което видях днес завинаги ще се запечати в спомените ми и ще се питам - защо не мога да спра това безобразие, защо......, не искаааааааам да съм така безсилна. Хора, крещи ми се......
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Права за животните = права за хората. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Права за животните = права за хората.   Права за животните = права за хората. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Права за животните = права за хората.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ОБЩЕСТВО ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ ПЛОВДИВ :: Бездомни животни :: Законодателство-
Идете на: